Wyposażenie basenów i kąpielisk

Na basenach i strzeżonych kąpieliskach powinno być przede wszystkim bezpiecznie. Bezpieczeństwo zapewniają ratownicy, ale także odpowiednie wyposażenie. Dobre wyposażenie basenów i kąpielisk znacznie pomaga ratownikom w pracy.

WYPOSAŻENIE KĄPIELISK

Na kąpielisku ważna jest wieża ratownicza i wszelkiego rodzaju oznaczenia. Dobra wieża ratownicza pozwala na doskonalą obserwację osób kąpiących się na danym kąpielisku. Taka wieża wyposażona jest w siedzisko ratownicze, maszty na flagi ostrzegawcze. Zbudowana jest z segmentów, które są rozłączne. Dzięki temu wieżę można łatwo składować poza sezonem kąpieliskowym, łatwo też można ją transportować.
Wyprodukowano ją ze stali nierdzewnej, każda taka wieża wyposażona jest w zintegrowane uchwyty na koło ratunkowe, boję czy maszt flagowy. Na kąpieliskach wykorzystuje się dużą wieżę ratowniczą. Dobre kąpieliska mają odpowiednio wytyczone miejsca, gdzie można pływać. Do tego potrzebne są specjalne liny, które na powierzchni utrzymują boje, a na dnie specjalne odbojniki, tak zwane prosiaki.
Na masztach wywiesza się flagi, które ostrzegają, informują i zakazują.
Ponadto na większych akwenach wodnych muszą znajdować się pontony lub inne jednostki pływające.

WYPOSAŻENIE BASENÓW

Na basenach także bardzo istotną rolę pełni wieża ratownicza, jednak jest ona znacznie mniejsza niż wieża, którą spotykamy na kąpieliskach.
Tutaj, również, istotną rolę pełnią ratownicy. Na basenie znajduje się dużo znaków, tak zwanych potykaczy, zegar basenowy, boje, koła ratunkowe, tyczki trenerskie, może być również krzesło ratownika, w przypadku gdy nie ma wieży ratowniczej.
Tory do pływania, na basenie, również są oznakowane specjalnymi kolorowymi bojami, które informują o głębokości wody.
Na basenach dużo dzieci i osób uczy się pływania, dlatego jest tam bardzo dużo przedmiotów potrzebnych do nauki pływania.
W specjalnych koszach są makarony do pływania, piłki lub deski utrzymujące osoby na wodzie.
Baseny powinny być także wyposażone w różnego rodzaju filtry wody, oraz specjalne uzdatniacze do wody, dzięki którym woda będzie czysta w danym basenie. Przede wszystkim baseny także muszą być wyposażone w grzałki, dzięki którym woda na basenie będzie ogrzewana.

Baseny i kąpieliska wodne powinny być miejscami bardzo bezpiecznymi i zapewniającymi pełen komfort osobom, które tam przebywają.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *