Ampularium – dobra torba na ampułki i leki

Środki farmakologiczne to jedna z podstawowych broni każdego medyka. W dzisiejszych czasach, pracownicy służby zdrowia nie wyobrażają sobie pracy bez antybiotyków, czy środków przeciwbólowych. Jednak nie zawsze tak było. Jeszcze sto lat temu, lekarze i pielęgniarki zdani byli wyłącznie na substancje pochodzenia roślinnego, a także ograniczoną gamę środków syntetycznych. Za przełom w dziedzinie farmakologii uznać można odkrycie sulfonamidów oraz penicyliny. Środki skutecznie działające na bakterie pozwoliły na zmniejszenie liczby zgonów z powodu infekcji bakteryjnych.

Dzisiaj antybiotyki i inne leki są nie tylko dostępne w każdej chwili, ale również charakteryzują się większą skutecznością niż wcześniej. Delikatna budowa cząsteczek chemicznych sprawia, że leki bez względu na swoje zastosowanie muszą być odpowiednio przechowywane. W dobie świetnie rozwiniętej antyseptyki i aseptyki, robienie iniekcji nie jest już związane z tak dużą liczbą działań niepożądanych, jak miało to miejsce jeszcze kilkadziesiąt lat temu. W związku z tym ampułki i ampułkostrzykawki są bardzo popularną formą przechowywania leków.

Szkło, z którego wykonane są ampułki jest jednocześnie bardzo kruche i bardzo mocne. Jego kruchość w pełnej krasie okazywana jest podczas nieodpowiedniego transportu. Uszkodzone ampułki, czy po prostu drobny mak, który z nich został- to nic innego jak zagrożenie zdrowia i życia pracujących z lekami osób. Dobrym przyrządem okazuje się w tym przypadku ampularium. Torba medyczna przeznaczona do przechowywania i transportu leków w postaci ampułek, to aktualnie przedmiot wchodzący w skład podstawowego wyposażenia torby medycznej każdego lekarza i ratownika medycznego.

Wysokiej jakości nici rdzeniowego COATS EPIC zapewniają pełną szczelność opakowania, a także wzmacniają ogólną konstrukcję. Ich moc sprawia, że torba jest odporna na różnego typu czynniki zarówno fizyczne, jak i biologiczne. Dodatkowe wzmocnienie materiału CODURA RIP-STOP sprawia, że torba jest praktycznie niezniszczalna. Zastosowana technologia uodparnia ampularium na przetarcia oraz zniszczenia mechaniczne. Fakt ten jest szczególnie ważny dla zespołów ratownictwa medycznego.

Źródło Ampularium :  https://www.sklepratownik24.pl/torby-medyczne/ampularium.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *